top of page

Nilay Uğurlu Öztürk

  • Uzmanlık Alanı: Çocuk, Ergen, Yetişkin

  • Terapi Eğitimi & Yönelim: Destekleyici ve İlişkisel Dinamik Psikoterapi, EMDR Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Sanat Terapisi 
     

  • Instagram

Hakkımda

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun oldu ve ardından Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümünü onur öğrencisi olarak tamamladı. Bir dönem değişim öğrencisi olarak Tilburg Üniversitesi’nde eğitim gördü. Lisans yıllarında Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ve Ege Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıklarında saha çalışmalarında bulundu. Lisans Bitirme Tezi kapsamında normal gelişimli ve otizmli çocuklarla dil gelişimi üzerine çalıştı.
 

Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını yüksek onur öğrencisi olarak bitirdi. Bir yıl süreyle Klinik Psikoloji programı kapsamında Yedikule Surp Pirgiç Ermeni Hastanesi Psikiyatri Bölümü’nde saha çalışmasında bulundu. Yetişkinlere ve çocuklara yönelik çeşitli testlerin uygulaması, yorumlanması ve raporlanması üzerine eğitimler aldı. ‘’Trauma Resource Institute’’ tarafından verilen Travma ve Toplumsal Dayanıklılık Modeli Eğitmen Eğitimine katıldı. Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen 1. Düzey yetişkin EMDR, Ümran Korkmazlar tarafından verilen çocuk EMDR eğitimlerini tamamladı. Byron Norton tarafından verilen Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimlerini tamamladı.
 

Yüksek lisans eğitimi sırasında Maya Vakfı’nın psikososyal destek projesi olan Project Lift bünyesinde travmaya maruz kalmış çocuklara destek amacıyla sanat terapisi atölyelerinde gönüllü olarak uygulamalarda bulundu ve yüksek lisans tezinde bu konuda çalıştı. Ardından Maya Vakfı bünyesinde klinik psikolog olarak çalıştı ve sanat terapisi atölyelerini yönetti. Konu ile ilgili yazısı makale olarak uluslararası psikoloji dergisinde yayınlandı. Aynı zamanda Yorum Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde uzman klinik psikolog olarak çalıştı. Pek çok eğitim ve seminerlere katıldı, çeşitli dergiler için yazılar hazırladı.
 

Şu an İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikolojik Gelişim ve Danışma Merkezi’nde klinik psikolog olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda bireysel çalışmalarına kurucu ortağı olduğu İzmir Oda Psikoloji’de devam etmektedir.
 

Nilay Uğurlu Öztürk çalışmalarını destekleyici ve ilişkisel dinamik psikoterapi çerçevesinde yürütmekte olup; EMDR, bilişsel davranışçı terapi, çözüm odaklı terapi yöntem ve araçlarından yararlanmaktadır.
 

Çocuk çalışmalarında ise EMDR, Deneyimsel Oyun Terapisi, Sanat Terapisi araçlarını kullanmaktadır.

Türk Psikologlar Derneği , EMDR Derneği ve Psikoterapi ve Psikososyal Çalışmalar Derneği üyesidir.

 

bottom of page