top of page
Ceyta Tunca Demirbas_edited_edited.png

Ceyda Tunca Demirbaş

  • Uzmanlık Alanı: Yetişkin, Çift ve Aile
     

  • Terapi Eğitimi & Yönelim: Bireysel Psikoterapi, Çift Terapisi, Aile Terapisi, Psikodinamik & Sistemik Terapi (Entegratif), EMDR Terapi, Pact (Psiko-biyolojik yaklaşım).
     

  • Çalışma Alanlarından Bazıları: Travma ve yas süreci, öfke ve stres yönetimi, depresyon, kaygı ve panik bozukluklar, varoluşsal problemler, obsesif kompulsif bozukluk (OKB), psikosomatik şikayetler (psikolojik kökenli bedensel şikayetler), yeme bozuklukları, geçmişe dair halledilemeyen meseleler, cinsel yönelim/kimlik sorunları, ilişki problemleri (boşanma, çatışma, uyum, iletişim problemleri) gibi konuları içermektedir.

  • Instagram

Hakkımda

Klinik Psikolog / Çift ve Aile Terapisti, Ceyda Tunca Demirbaş, lise eğitimini İzmir Tevfik Fikret Fransız Lisesinde tamamladıktan sonra, 2008 yılında Washington DC’de bir yıl dil eğitimi almıştır. Dil eğitiminin ardından, Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümüne başlamış olup, 2013 yılında lisans eğitiminden bölüm 2.si olarak mezun olmuştur. Lisanstan mezun olduğu yıl burslu olarak Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimine başlayarak 2016 yılında mezun olmuştur. Sonrasında 2016 yılında başladığı 5 yıl süren çift ve aile terapisi eğitimini 2021 yılında tamamlayarak Çift ve Aile Terapisti unvanını almıştır.


Üniversite eğitimi sırasında sırası ile Uğur Dershaneleri rehberlik ve psikolojik danışmanlık birimi, Yapı Kredi İnsan Kaynakları, Çapa Tıp Fakültesi Yetişkin Psikiyatri bölümlerinde staj deneyimleri olmuştur. Lisans eğitimi esnasında psikoloji bölümünde öğrenci asistanı olarak çalışmıştır.

2013 yılında çalışma hayatına başlayan Ceyda Tunca Demirbaş, Bahçeşehir Üniversitesi Araştırma Yöntemleri Okulunda eğitim koordinatörü olarak çalışmaya başlamış, sonrasında çeşitli anaokullarında çalışmalarını sürdürmüştür. Bir yıl süreyle Klinik Psikoloji programı kapsamında Yedikule Surp Pirgiç Ermeni Hastanesi Psikiyatri bölümünde saha çalışmasında bulunup, bağımlılık servisinde, yataklı serviste psikolog olarak sürecini tamamlarken aynı zamanda supervizyon kapsamında psikoterapi hizmetini sürdürmüştür.

Ceyda Tunca Demirbaş 2016 yılında başlamış olduğu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde merkez hizmet sorumlusu olarak çalışmıştır, sonrasında yine İBB’ye bağlı psikolojik danışmanlık merkezlerinde uzun yıllar yetişkin ve çift aile terapisti olarak çalışmıştır. Aynı zamanda anlaşmalı olduğu merkezlerde psikoterapi hizmetlerine devam etmiş olup, anaokullarına danışmanlık ve bazı eğitim kurumlarında ailelerine yönelik seminerler vermiştir.

Şimdi ise kurucu ortağı olduğu İzmir Oda Psikolojide yetişkin ve çift aile terapisti olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Ceyda Tunca Demirbaş, çalışmalarını psikodinamik ve sistemik bir çerçeveden yürütmekte olup; EMDR, şema terapi ve çözüm odaklı terapi yöntem ve araçlarından yararlanmaktadır. Çift/ilişki/ailelerle ise psikodinamik – sistemik ve pragmatik –ve PACT yönelimli olarak çalışmaktadır.

 

bottom of page